Śpiewnik alfabetyczny

A  B  C  D  E-F  G  H  I  J  K  L-Ł  M  N  O  P  R  S  T  U-V  W-Y  Z  Kolędy  Maryjne  Taize  Adwent  Wielki Post

Szukać warto - 101 piosenek Witka Wolnego

szukac okladka

Piosenki Witolda Wolnego w latach osiemdziesiątych XX wieku były oryginalnym, nowym, wręcz rewolucyjnym zjawiskiem wyrażania chrześcijańskich wartości przez muzykę. Szybko też podbiły w Polsce serca niezliczonych uczestników rekolekcji i pielgrzymek. Do kanonu weszły Ruszaj, ruszaj, Szukać warto, Samba pocztowo-dżdżysta, Hymn o krzyżu i wiele innych. Mijają dekady, a melodie te i słowa nadal żyją. W ślad za nimi powstają nowe, pisane dziś również w innych językach niż tylko polski. Są nieprzemijającym świadectwem fenomenu, który nazwaliśmy „fantastycznym śpiewaniem” i którego znakiem jest ten śpiewnik...

WIĘCEJ »

-----------------------------------------------

CANTABO - zbiór pieśni chóralnych

Cantabo II okladka

CANTABO - tom II - zbiór pieśni chóralnych na trzy i czterogłosowy chór mieszany a cappella - Jerzy Paczyński

Zbiór 100 pieśni chóralnych w opracowaniu na trzy- i czterogłosowy chór mieszany a cappella. W zbiorze autorstwa Jerzego Paczyńskiego znajdziemy pieśni przeznaczone na Wielki Post, Wielkanoc, Okres Zwykły, pieśni okolicznościowe: poranne, wieczorne, ślubne, pogrzebowe, maryjne. CANTABO to publikacja wychodząca naprzeciw zapotrzebowaniom chórów parafialnych. Jest próbą wypełnienia luk repertuarowych, uwzględniającą regresję liczebności głosów męskich w chórach parafialnych. Zawiera utwory, pieśni i motety o zróżnicowanych walorach brzmieniowych i stylizacjach (od średniowiecza do romantyzmu) oraz różnym poziomie trudności. Do publikacji dołączona jest płyta ilustrująca sposób wykonania zawartych w zbiorze utworów. Płyta zawiera utwory w formacie mp3.

Jerzy Paczyński studiował dyrygenturę chóralną na akademii muzycznej w Katowicach, od wielu lat jest organistą, współpracuje z chórami w archidiecezji katowickiej. Interesuje się harmonią, kontrapunktem, stylami muzycznymi i technikami kompozytorskimi. Jego preferencje artystyczne oscylują wokół dziewiętnastowiecznej estetyki brzmieniowej, jednak olbrzymim sentymentem darzy także muzykę baroku. Poprzednia pozycja wydawnicza tego twórcy pt. „Zabrzmijcie z nami nieba” cieszy się dużym zainteresowaniem.

WIĘCEJ »
 
------------------------------------

Śpiewnik Giszowiec - Pieśni chwały - NUTY

zeszyt okl 1

Prezentujemy śpiewnik zawierający 61 pieśni chrześcijańskich w zapisie nutowym z akordami gitarowymi. Jest pierwszym z serii zeszytów, które wydajemy w ramach popularnego śpiewnika "giszowiec.org". Zawiera kompozycje, powstałe na przełomie XX i XXI wieku, śpiewane na spotkaniach modlitewnych, adoracjach we wspólnotach oazowych, studenckich, grupach odnowy życia religijnego. W przypadku śpiewów tłumaczonych na język polski w zeszycie prezentowane są również oryginalne teksty. Śpiewnik w formacie A4 w oprawie spiralowanej wygodnie się otwiera. Śpiewy prezentowane są w taki sposób, żeby - jeśli to możliwe - nie trzeba było przewracać stron w trakcie śpiewania lub gry na instrumencie.

Spis treści: ABBA, O ABBA OJCZE; ALLELUJA (AGNUS DEI); ALLELUJA, PAN DZIŚ NAWIEDZA; ALLELUJA, WZNOŚ POD NIEBO GŁOS; BĘDĘ CHWALIŁ PANA NA WIEKI; BĘDĘ CI, PANIE, ŚPIEWAŁ DZIS PSALM; CHCĘ WYWYŻSZAĆ IMIĘ TWE; CHWALĘ MOJEGO BOGA; CHWALIMY JEZUSA; CHWAŁA BOGU OJCU; DOBRY BÓG; DOTKNIJ, PANIE, MOICH OCZU; DUCH BOŻY W NAS WOŁA: „OJCZE”; DUCHU ŚWIĘTY, OGARNIJ MNIE; DUCHU ŚWIĘTY, PRZYJDŹ Z OGNIEM TWYM; DUCHU ŚWIĘTY WOŁAM: „PRZYJDŹ”; DUSZO MA PANA CHWAL; GDY SCHODZIMY SIĘ; GODZIEN, O GODZIEN JEST BÓG; HOSANNA BARANKOWI; HOSANNA KRÓLOWI; JAK DOBRZE JEST DZIĘKOWAĆ CI, PANIE; JEST JEDNO CIAŁO; JEZUS; JEZUS DAJE NAM ZBAWIENIE; JEZUS MĄ MIŁOŚCIĄ JEST; JEZUS MÓJ DOBRY JEST; JEZUS NAJWYŻSZEJ GODZIEN CHWAŁY; KANTYK; KAŻDY WSCHÓD SŁOŃCA; MÓJ JEZU, MÓJ ZBAWCO; NASZ BÓG; NIE BÓJ SIĘ CÓRO SYJOŃSKA; NIE NAM LECZ TWEMU IMIENIU; NIEBO JEST W SERCU MYM; NIECH NASZE GŁOSY, JAK KADZIDŁO; OBLUBIENICA I DUCH; OGRODY; PAN MNIE STRZEŻE; PIEŚŃ DLA OBLUBIEŃCA; PRZYJDŹ DUCHU ŚWIĘTY SŁYSZ WOŁANIE; PRZYJDŹ ŚWIATŁOŚCI SERC; PRZYTUL MNIE, JEZU; SĄ CHWILE, JAK TA; SCHOWAJ MNIE; ŚWIĘTE IMIĘ JEZUS; ŚWIĘTY JEST NASZ BÓG; ŚWIĘTY JEST ZASTĘPÓW PAN; TĘSKNIE DO CIEBIE MODLĘ SIĘ; TWA OBECNOŚĆ; TYLKO CIEBIE PRAGNĘ; UWIELBIAM CIĘ; UWIELBIAM IMIĘ TWOJE, PANIE; WIELKI JEST PAN; WIELBIJ GO; WZYWAM CIĘ, DUCHU: „PRZYJDŹ”; WZYWAM CIĘ, PRZYJDŹ UMOCNIJ MNIE; Z CAŁEJ DUSZY; ZAUFAJ PANU JUŻ DZIŚ; ZMARTWYCHWSTAŁ PAN I ŻYJE DZIŚ; ŻYJĘ NIE JA

WIĘCEJ »

Polecamy w naszym sklepie

POLECAMY W NASZYM SKLEPIE:

EXSULTATE DEO
-śpiewnik liturgiczny

CZY WYBRAŁEŚ JUŻ DROGĘ?
 - śpiewnik religijny

NOWE I NAJNOWSZE
ŚPIEWY Z TAIZE

Exsultate Deo

gisz2014 OKL

Nowe Taize

WIĘCEJ... WIĘCEJ... WIĘCEJ...
STRUNY DO GITARY ELIXIR

Propozycje pieśni mszalnych na każdy dzień roku

DIXIT
rodzinna gra planszowa

elixir

spiewajcie

dixit

WIĘCEJ...

WIĘCEJ...

WIĘCEJ...