ŚWIĘTA, ŚWIĘTA 
Złotymi gwiazdami niebo się skrzy.
Ja się raduję, radujesz się ty,
bo w oknach choinek już mieni się blask
- dla wszystkich radosny czas!
Święta, święta! Boże Narodzenie!
Wielka Miłość otuliła ziemię.
Z nieba płyną nam anielskie pienia.
Nad Betlejem gwiazda lśni.
Wigilia, opłatek i życzeń moc.
I na pasterkę – bo święta jest noc
- jak kiedyś pasterze śpieszymy dziś wraz.
Już „Gloria” zaśpiewać czas!
Święta, święta! Boże Narodzenie…
A ludziom, co w życiu miłości jest brak,
złóżmy jak bracia serdeczny ten dar
- zaprośmy do siebie, podajmy im dłoń,
niech z nami śpiewają tak:
Święta, święta! Boże Narodzenie…
(Jan Robak)